بازارسازان

بازارسازان

بازارسازانTel:88-0000-0000

خاص ترين اماكن ديدني كرمان

اگر قصد داريد بليط هواپيما كرمان را تهيه كرده و به اين شهر تاريخي سفر كنيد، بهتر است كه پيش از سفر در مورد زيباترين جاذبه هاي توريستي اين شهر اطلاعاتي كسب كنيد. با ما در ادامه همراه باشيد تا خاص ترين اماكن كرمان را به شما معرفي كنيم.

باغ شازده

باغ شازده ، واقع در 35 كيلومتري جنوب شرقي شهر كرمان، در زمان سلطنت قاجار ساخته شده است. باغ شازده نهمين باغ ايراني است كه در فهرست ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيده است. اين اثر تاريخي از 5/5 هكتار باغ مستطيل شكل و ديوار اطراف آن تشكيل شده است. يك ساختمان ورودي به همراه دروازه در يك سمت باغ و يك ساختمان مسكوني دو طبقه در انتهاي ديگر آن، ساخته شده است. فاصله بين اين دو، با چشمه هاي مصنوعي آب تزئين شده است كه توسط شيب طبيعي زمين به يكديگر متصل مي شوند.

باغ شازده در اواخر دهه 1900 به سبك سنتي ساخته شده است. اين باغ در مسير بين ارگ بم و كرمان قرار گرفته كه از لحاظ استراتژيك مكاني بسيار مهم است. به غير از ساختمان اصلي مسكوني، در ورودي باغ نيز يك ساختمان دو طبقه وجود دارد كه  از طبقه دوم آن به عنوان محل زندگي و براي پذيرايي از ميهمانان استفاده مي شده است.

همه ساله افراد زيادي از شهرهاي مختلف ايران به خصوص استان هاي اطراف، به شهر كرمان سفر مي كنند و حتما در برنامه سفر خود، بازديد از باغ شازده را نيز قرار مي دهند. مسافران اصفهاني كه عموما بخش عمده اي از اين بازديدكنندگان را تشكيل مي دهند، مي توانند با تهيه بليط قطار اصفهان كرمان، در يك سفر خاطره انگيز خود را به اين شهر تاريخي رسانده و از همه اماكن آن به خصوص باغ شازده ديدن كنند.

مقبره شاه نعمت الله ولي

مقبره شاه نورالدين المسلمين نعمت الله ولي، شاعر، حكيم و صوفي داراي مناره هاي دوقلويي است كه از پايين تا بالا با كاشي هاي فيروزه اي پوشانده شده است. اين مقبره توسط احمد شاه كاني ساخته شده است. بقيه بنا در زمان سلطنت شاه عباس اول، محمد شاه قاجار و ناصرالدين شاه تكميل شده است. شاه نعمت‌الله ولي سالهاي زيادي را در سرگرداني در آسياي ميانه گذراند و سرانجام در شهر ماهان، واقع در بيست مايلي جنوب شرقي كرمان مستقر شد. وي در سال 1431 بعد از تأسيس يك فرقه درويشي، درگذشت كه امروز همچنان يك فرقه و گرايش معنوي فعال باقي مانده است.

اين مقبره، با شكوه، از ديدني ترين آثار تاريخي شهر كرمان است. حتي اگر در شهر دوري مانند تهران زندگي مي كنيد، همين حالا بليط قطار تهران كرمان را تهيه كنيد و خود را به اين شهر زيبا برسانيد. آيا بازديد از گنبدهاي زيبا و كاشي كاري هاي چشم نواز مقبره شاه نعمت الله ولي در كنار حياط وكيل الملك، دليل كافي براي سفر به اين شهر نيستند؟

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ | ۰۲:۳۳:۳۰ | hsi
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 3
بازديد ديروز : 20
بازديد كل : 3573

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان