بازارسازان

بازارسازان

بازارسازانTel:88-0000-0000

پول دوستي و عشق به پول

«پول تا امروز براي هيچكس خوشبختي نياورده است. انسان هر چه بيشتر به دست مي‌آورد، بيشتر مي‌خواهد. پول، به جاي اينكه جاي خالي را پر كند، جاي خالي ايجاد مي‌كند.» -- بنجامين فرانكلين

پول داشتن مخالف با داشتن زندگي ساده نيست اما عشق پول داشتن مخالف آن است. عشق پول هيچوقت ارضا نمي‌شود. اين عشقي نااميدانه است كه هميشه بيشتر و بيشتر مي‌خواهد. يك انرژي هدررفته است. و بيشتر اينكه ما، رفتار و اعمالمان را اسير خود مي‌كند.

وقتي عشق پول وجود داشته باشد، آزادي نخواهد بود.
عشق پول همه وقت ما را مي‌گيرد. اينكه فكرمان مشغول اين باشد كه چطور آن را به دست آوريم، بيشترش كنيم يا پس‌اندازش كنيم، ميل به دست آوردن پول بيشتر ما را از مهمترين و محدودترين منبعي كه در دست داريم محروم مي‌كند: زمان.

عشق پول همه انرژي ما را مي‌گيرد. پول به توجه مداوم و هميشگي نياز دارد. از اينها گذشته، هيچ فرصتي را براي به دست آوردن پول بيشتر نبايد از دست داد.

عشق پول ارزش‌هايمان را از بين مي‌برد. وقتي عشق پول در زندگي‌مان وجود داشته باشد، آدم متفاوتي مي‌شويم. عشقي كه به پول داريم دامي است كه خيلي زود تعهدات قلبي ما را بلعيده و باعث مي‌شود رفتارهايي از خود نشان دهيم كه در غير اين صورت از آنها دوري مي‌كرديم.

عشق پول حس رقابتمان را بيشتر مي‌كند. عشق پول باعث مي شود آرزوي چيزي را داشته باشيد كه در اختيار داريد. خيلي زود دنيا برايتان به يك ميدان مسابقه تبديل مي‌شود كه با حسادت و كينه رهبري مي‌شود.

عشق پول توانايي‌مان را محدود مي‌كند. ما هيچوقت نمي‌توانيم از چيزي كه آرزو مي‌كنيم بزرگتر شويم. وقتي به دست آوردن پول مهمترين هدف زندگي‌مان شود، هيچوقت نمي‌توانيم بزرگتر از توازن حساب بانكي‌مان شويم. اين جاي خجالت دارد، واقعاً چيزهاي بالاتري هست كه بخواهيم به دنيا عرضه كنيم.

عشق پول، عشق پول مي‌آورد. زندگي ما به تدريج افرادي كه ذهني شبيه به خودمان دارند را به سمت ما جذب مي‌كند. وقتي عاشق پول باشيم، آدم‌هاي ديگري كه عشق پول هستند را به سمت خودمان جذب مي‌كنيم. و هرچه بيشتر مورد تشويق اطرافيانمان قرار گيريم، اين حس در ما قوي‌تر خواهد شد.

عشق پول عشق‌هاي ديگر را از بين مي‌برد. عشق پول باعث مي‌شود خيلي‌ها عشق‌هاي واقعي‌شان را قرباني كنند تا بتوانند پول بيشتري به دست آورند. براي اينكه بفهميد عشق پول روياهايتان را كشته يا نه، به اين سوال پاسخ دهيد، «اگر نياز به پول نبود، امروز چه مي‌كردم؟»

اما چطور مي‌توانيم از شر اين عشق خلاص شويم؟ بااينكه كتاب‌ها و مقالات زيادي در اين رابطه نوشته شده است، اجازه بدهيد چند نكته مطرح كنيم كه شايد كمكتان كند بتوانيد از اين ميل به انباشتن پول آزاد شويد.

عشق به پول

پول در ذات خود جلوي زحمت زياد ما را مي‌گيرد

 

۱. پول را ابزاري ببينيد كه به وسيله آن بتوانيد زندگي‌تان را پيش ببريد. پول در ذات خود جلوي زحمت زياد ما را مي‌گيرد. باعث مي‌شود مجبور نباشيم خودمان براي خود لباس بدوزيم، مبلمان درست كنيم و امثال آن. بخاطر وجود آن مي‌توانيد روزتان را آزادانه به كارهايي كه از آن لذت مي‌بريد بگذرانيد. با استفاده از آن مي‌توانيد محصولات ساخت دست كسانيكه كه با عشق و به طريقي متفاوت با شما اينكار را كرده‌اند را بخريد. همين، هدف پول همين است. و اگر براي برآوردن نيازهايتان پول كافي داريد، نبايد باقي عمرتان را براي به دست آوردن بيشتر از آن صرف كنيد.

۲. از فقر يا پولداري خودتان راضي باشيد اما اگر وضعيت پولي خوبي نداريد براي بهبود آن تلاش كنيد. همه شما‌ آدم‌هاي فقيري را مي‌شناسيد كه با شادي و رضايت كامل زندگي مي‌كنند و همينطور آدم‌هاي پولداري كه امروز به هيچ عنوان از روزي كه پول كمتري داشتند خوشحال‌تر نيستند. دارايي‌هاي شما باعث خوشحالي‌تان نيست. اين قلبتان است كه اين شادي را ايجاد مي‌كند. و اگر عشق پول زندگي‌تان را محدود مي‌كند، رضايت تنها راه آزادي‌تان است.

۳. از بدهكار شدن دوري كنيد. فرد بدهكار هميشه برده طلبكار خود است. اينكه پول بيشتري نسبت به آنچه درمي‌آوريد خرج كنيد هميشه باعث مي‌شود بدهكار اين و آن باشيد. اگر نمي‌توانيد از زير بار بدهكاري بيرون بياييد، از كسي كمك بگيريد.

۴. تقسيم كردن را ياد بگيريد. تقسيم كردن دارايي‌هايتان با ديگران براي هر دو طرف، هم شما و هم طرف‌مقابلتان، مفيد است. پس ببخشيد تا ديگران هم به شما ببخشند.

۵. يادتان باشد كه پول مي‌آيد و مي‌رود. گاهي‌اوقات در پايان روز پولي برايتان باقي مانده است و يك روز هيچ پولي نمانده است. اين خصوصيت ذاتي پول است. از آن نترسيد و به استقبال آن برويد.

اميدوار نيستيم كه اين مقاله بتواند مشكل همه دنيا براي به دست آوردن پول بيشتر را حل كند. حتي اگر  تعداد معدودي را هم تحت‌تاثير قرار دهد براي ما كافي است...

 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۷:۵۶ | hsi
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 32
بازديد ديروز : 12
بازديد كل : 3438

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان